Artykuły


Kolizja, awaria, a nawet drobna usterka, potrafi zamienić w koszmar każdą jazdę samochodem. W jednej chwili komplikują się wszystkie nasze plany, a dodatkowo, jeśli do zdarzenia doszło z dala od większej miejscowości, pozostajemy uziemieni na dłuższy czas. Dysponując potrzebną wiedzą, umiejętnościami i narzędziami można samodzielnie usunąć część usterek (np. wymienić koło), jednak najlepszym rozwiązaniem jest niezwłoczne wezwanie pomocy drogowej.

Czytaj więcej

Który kierowca przynajmniej raz w swoim życiu nie był uczestnikiem zdarzenia drogowego niech pierwszy rzuci kamieniem! Stłuczki, awarie oraz wszelkiego rodzaju problemy (często niewynikające z naszej winy) przydarzają się codziennie ogromnej liczbie osób. Na szczęście jest na to skuteczne lekarstwo – auto pomoc.

Czytaj więcej

Autolaweta jest młodszą i znacznie doskonalszą wersją tradycyjnej lawety, wykorzystywanej od dziesięcioleci. Powstała w wyniku zapotrzebowania na bardziej wyspecjalizowane narzędzie do pomocy drogowej i wywiązuje się z tego zadania naprawdę nieźle. Nie jest jednak pozbawiona wad, o czym również pokrótce napiszemy w niniejszym artykule.

Czytaj więcej

Rzadko kiedy zakładamy, ze podczas jazdy może przytrafić się nam stłuczka, a co dopiero poważniejsza awaria. Sytuacje takie zdarzają się niestety dość często, również z naszej winy. Jak się przed nimi uchronić i co robić gdy dojdzie do nich dojdzie?

Czytaj więcej

Powstające z każdym rokiem kilometry autostrad sprawiają, że polskie drogi zaczynają zbliżać się poziomem do krajów Europy Zachodniej. Usprawniają komunikację oraz znacząco przyspieszają transport i podróżowanie. Obowiązują na nich jednak określone zasady, różniące się od zwykłych dróg międzymiastowych – limity prędkości są znacznie wyższe, zaś szerokość autostrad pozwala na swobodne wyprzedzanie.

Czytaj więcej

Holowanie pojazdu jest znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać komuś, kto nigdy tego nie robił. Łatwo popełnić błąd, a jego konsekwencje mogą skutkować poważnymi sankcjami. Czym jest holowanie auta i jak je prawidłowo przeprowadzić? Na te pytania spróbujemy pokrótce odpowiedzieć poniżej.

Czytaj więcej

Laweta, służąca do transportu pojazdów (motorów, quadów, samochodów, a nawet łodzi) może przybierać dwie formy – samodzielnie poruszającego się pojazdu silnikowego (autolaweta) bądź przyczepy. Często wyposażone są w specjalne wyciągarki, które wydatnie ułatwiają załadunek.

Czytaj więcej

Cena transportu samochodów, zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Europy, różni się ze względu na kilka czynników. Należą do nich m.in.: wybór firmy transportowej, trasa, miejsce docelowe, rodzaj samochodu, jego waga oraz wielkość.

Czytaj więcej


Masz pytania? napisz do nas