Warszawa – Zalety autolawety

Autolaweta jest młodszą i znacznie doskonalszą wersją tradycyjnej lawety, wykorzystywanej od dziesięcioleci. Powstała w wyniku zapotrzebowania na bardziej wyspecjalizowane narzędzie do pomocy drogowej i wywiązuje się z tego zadania naprawdę nieźle. Nie jest jednak pozbawiona wad, o czym również pokrótce napiszemy w niniejszym artykule.

Tym, co odróżnia autolawety od lawet tradycyjnych jest stałe połączenie kokpitu z powierzchnią przewozową. Wraz z systemem mocowań i licznymi zabezpieczeniami, pozwala to zapewnić transportowanemu pojazdowi (bez względu na to jego typ) maksymalne bezpieczeństwo oraz stabilność. Zwykłe lawety (rzadko, ale jednak) potrafią odczepić się podczas transportu – autolaweta wyklucza taką możliwość.

Kolejną zaletą autolawet jest komfort i bezpieczeństwo, jakie zapewniają kierowcy. Dzięki jednolitej, solidnej konstrukcji, manewrowanie nimi jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku lawet doczepianych.

Jedyną wadą autolawet jest fakt, że nie nadają się do użytku prywatnego. Doczepianą lawetę może kupić każdy i używać jej tylko w razie potrzeby – autolaweta to rozwiązanie przeznaczone praktycznie tylko dla firm zajmujących się holowaniem oraz szeroko pojętą autopomocą. W dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, istnieje wiele punktów, w których można wynająć a nawet wypożyczyć autolawetę. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne.


Masz pytania? napisz do nas