Holowanie samochodów to ostateczność

Rzadko kiedy zakładamy, ze podczas jazdy może przytrafić się nam stłuczka, a co dopiero poważniejsza awaria. Sytuacje takie zdarzają się niestety dość często, również z naszej winy. Jak się przed nimi uchronić i co robić gdy dojdzie do nich dojdzie?

Ważnym elementem spokojnego użytkowania pojazdu jest świadomość wynikających z tego tytułu obowiązków. Regularne przeglądy oraz kontrole pozwalają relatywnie wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości i naprawić je nim dojdzie do poważniejszych problemów.

Doskonałym zabezpieczeniem jest korzystanie z pakietu assistance. W przypadku kolizji lub awarii, samochód zostaje profesjonalnie odholowany do warsztatu, a właściciel korzysta przez ten czas z auta zastępczego.

Jeśli zaś jesteśmy zmuszeni do holowania, należy upewnić się, że pojazd spełnia wszystkie wymagania (sprawne hamulce, światła oraz układ kierowniczy). Niezwykle ważne jest odpowiednie połączenie pojazdów, które zapewni stabilność bezpieczeństwo podczas holowania oraz ich odpowiednie oznaczenie (trójkąt z tyłu po lewej stronie pojazdu holowanego).

Podstawą podczas holowania samochodów jest doskonała znajomość zasad ruchu drogowego, oraz sprawna komunikacja. Znacznie lepiej radzą sobie z nim kierowcy posiadający duże doświadczenie. W dużym mieście, takim jak Warszawa, dobrym pomysłem jest wybór mało uczęszczanej trasy.


Masz pytania? napisz do nas