Ile kosztuje laweta?

Cena transportu samochodów, zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Europy, różni się ze względu na kilka czynników. Należą do nich m.in.: wybór firmy transportowej, trasa, miejsce docelowe, rodzaj samochodu, jego waga oraz wielkość.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług przewoźnika, który z dużą regularnością przemierza konkretną trasę. W takiej sytuacji może on zabrać samochód w drodze powrotnej lub dokooptować go po drodze (jeśli dysponuje dodatkowym wolnym miejscem). Jest to szansa na uzyskanie sporej zniżki jednak nie daje komfortu płynącego z indywidualnej usługi.

Poniżej pokazujemy ile w przybliżeniu kosztuje wynajęcie lawety:

Laweta na krótkiej trasie (około 100 kilometrów)

Podczas transportu samochodów na krótkim dystansie liczy się przede wszystkim czas – liczba kilometrów schodzi w takiej sytuacji na dalszy plan. Cena waha się w okolicach 2 zł za kilometr* jednak często jest ustalana indywidualnie.

Laweta na długim dystansie (powyżej 200 kilometrów)

Duża odległość oznacza wyższą cenę, mimo iż stawka za kilometr jest statystycznie nieco niższa niż w przypadku krótkich dystansów (od 1,5 zł za kilometr)*. Koszt jest naliczany przede wszystkim w oparciu o liczbę przebytych kilometrów.

*Powyższe ceny to jedynie uśrednione dane statystyczne.


Masz pytania? napisz do nas